Komunizmus na dosah

Grécky zemiak je ďaleko horúcejší, ako sa zdá. Krajina s aktívnou stranou komunistov klesá pod náporom pôžičiek stále nižšie, a vynárajú sa na povrch rôzne myšlienky. Prečo väčšina krajín EÚ chce zachrániť  potápajúci sa Titanik?  Preto, že by to bola azda prvá kapitalistická krajina, čo skrachovala. Pripustila by sa myšlienka o obmedzenej životaschopnosti kapitalistického systému a trhových mechanizmov na úrovni štátu, kontinentu, podopretá dôkazom najvyššej kvality. Vznikla by trhlina v názoroch, že úspechy kapitalizmu sú neobmedzené  a nemožno sa spoliehať, že kapitál je všetko. Ľudia by si spomenuli, že kapitál už ktosi v minulosti kritizoval.  Obrovký kolaps Grécka by prinútil pravdepodobne premýšľať aj obyčajných ľudí nad tým, v čom hľadať istotu do budúcnosti. Strata 1500-eurových dôchodkov a kráľovského životného minima by priviedla krajinu na pokraj línie, za ktorou mnohí Gréci už  v minulosti videli radikálny komunizmus. Tak preto snaha zapojiť do záchrany súkromný sektor, čo sme počuli aj z úst našeho ministra financií, ktorý najnovšie neprotestoval príliš ani proti tomu, keď mu zdvojnásobili príspevok do Eurovalu. A to sú štyri miliardy, pre Slovensko suma, ktorú neušporí za celé volebné obdobie. Ale vždy lepšie, ako zapojiť do záchrany Grécka komunistickú stranu.

Topiaci sa slamky chytá, žeby Euro dávalo nádej v eurozóne, dokonca aj krajinám, čo € ešte neakceptovali, že sa nič nebude meniť?  Bohaté krajiny  v Európe čosi šípia. Bohaté krajiny majú svoje pravidlá a neradi ich menia. Radšej poskytnú eurofondy, pre pomoc, aj pre vytváranie vlastného bohatstva. Boja sa toho, že krajín, čo budú potrebovať pomoc je čoraz viac?   A prečo sa aj Amerika bojí, aby Grécko neskrachovalo?

U nás sa sociálne pomery a vymoženosti, na ktoré boli ľudia zvyknutí zmenili od základov. K horšiemu. Či už máme na mysli zdravotníctvo, školstvo, alebo ktorúkoľvek inú oblasť. To, na čo boli zvyknutí ľudia za socializmu, a čo zneužívali sa už nevráti. Zmena prebehla pomaly, s podpismi,  a pamätajú si ju najmä starší. Ale rýchla zmena v Grécku by zasiahla nepomerne širší segment národa, okrem miliardárov, majiteľov ostrovov a podobných, ktorí asi nechcú strkať prsty do pahreby a vyťahovať horúce zemiaky. Ani nič podpisovať, to by asi nestihli. Nebol by čas na podpisové akcie a petície k prezidentovi, ani štrnganie kľúčmi.  To si uvedomujú dobre aj všetci súčasní ministri financií, a jednak vnucujú rozhodnutie gréckemu parlamentu. Pravdupovediac, čo sme sa my v škole neučili , keď nám vraveli učitelia o demokracii, že je to  práve toto. Jednak by chceli zapojiť do procesu samotný grécky súkromný sektor. Grécke banky – sú tak ako naše pobočkami zahraničných bánk. Dlhy a úroky, ktoré tam evidujú doteraz by určite už stačili na rozpredaj všetkého, čo tam na Peloponéze a v okolí leží, stojí a pláva – a to pod  americkú, anglickú a iné vlajky.

Záchranný Euroval obsahuje v sebe aj povestnú útechu do budúcnosti, že začne platiť až od istého dátumu v budúcnosti, ako aj známe komunistické ideály, ktoré taktiež môžu spolu týmito finančnými fikciami existovať popri predpovedaných koncoch sveta, tsunami v Japonsku a iných prírodných, finančných, a vojnových katastrofách. Po čom siahnu Gréci?

Ako národ sme v SNP zvíťazili.

30.08.2013

Na jar roku 1944 silnelo na Slovensku (ilegálne) hnutie odporu proti režimu a vojne a situácia vyvrcholila v auguste príchodom nacistickej armády, ktorú na územie Slovenska povolal prezident Jozef Tiso. Bol to akt okupácie prosperujúceho tzv.Slovenského štátu, aký sa zopakoval aj v roku 1968. V r. 1944 ilegálna Slovenská národná rada (SNR) prevzala funkciu vojenského veliteľa [...]

Apokalyptická beštia strihá meter na Pražskom hrade

12.01.2013

Spolu s uhľobarónom Bakalom Schwarzenberg – ako členovia dozornej rady štátnej Karlovarskej Becherovky a.s. si pripravili privatizáciu tohto „Českého stříbra“ . Založili firmu SALB, a.s. a kúpili rozhodujúci balík akcií Becherovky za smiešne peniaze. Avšak ani túto smiešnu sumu nezaplatili a tak im FNM zrušil privatizačnú zmluvu. Na zásah Havla, FNM [...]

Trafená hus zagágala

16.12.2012

Prezídium Asociácie riaditeľov štátnych gymnázií SR v otvorenom liste vláde konštatuje o učiteľoch: „Oni nemajú povinnosť vnímať problémy štátneho dlhu.“ Ryba smrdí od hlavy, hlavou v žiadnom prípade nie je vláda, lebo tých tu už bolo za vyše dvadsať rokov požehnane, a to by sme museli pripustiť, že na Slovensku panuje nejaký x-hlavý drak. Tak nech páni [...]

Czech Republic Slovakia

Českí politici sa hádajú pre zvýšenie platov. Bude Petr Fiala zarábať viac peňazí ako Robert Fico?

21.11.2024 09:00

Opozícii prekáža nielen zvýšenie platov politikov. Varuje, že keby Petr Fiala zostal pri moci,Slováci by mohli dostávať vyššie mzdy ako Česi.

Čierny Balog

Okolie Čierneho Balogu sa mení na mesačnú krajinu, lesy sa Horehroncom strácajú pred očami pre mohutnú ťažbu

21.11.2024 08:00

V okolí spustili, kvôli lykožrútovej kalamite, masívnu ťažbu dreva.

Carlo Acutis

Prvý svätec tohto milénia: Pápež kanonizuje mladíka, ktorého označujú za 'patróna internetu'

21.11.2024 07:51

Carlo Acutis, ktorý sa narodil talianskym rodičom v Londýne, bol webový dizajnér.

rokovanie vlády, Kamil Šaško

Padne dohoda s lekármi? Na rade je Šaško. Odborníci: Dal si herkulovské úlohy, Ficova vláda má antireformnú DNA

21.11.2024 07:30

Odborníci si myslia, že vláda nakoniec ustúpi. Viaceré body memoranda sú však podľa nich nesplniteľné a potrebujú aktualizáciu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 140509x
Priemerná čítanosť článkov: 7025x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy