Založ si blog

Korupcia ako systém.

Je nad slnko jasnejšie to, že pokiaľ sa koalícia SDKú, SaS, KDH a Most-Híd nerozlepila, tak bojovala hlavne medzi sebou o rozdelenie moci a o lukratívne posty – najmä na tzv. koaličnej rade. Dnes vláda nie je schopná nájsť a potrestať skutočnych vinníkov (Radičová). Je nad slnko jasnejšie, že  tak nebude schopná a ochotná urobiť ani v budúcnosti. Už sú zazobaní a žiadna z terajších „koaličných“ strán nedokáže ( a nechce sa jej, načo ísť poti európskemu vetru) urobiť príslušnú legislatívu, ktorá bude zodpovedať zákonom EÚ, vrátane zákona o preukazovaní pôvodu majetku. Nech z tieňa vystúpia skutoční majitelia. Určite by sme boli prekvapení, kto reálne ťahá nitky nielen v ekonomike, ale aj v politike. Vláda nedokáže povedať: „Vráťte do štátu to,  čo ste nakradli !“ Špiritistka Gálová uviedla, že požiadavky voči vláde dostala e-mailom od neznámeho pána, pričom navrhla, aby sa na Slovensku  jednak prijala nová ústava cez internet – nie referendom, pričom aj vládnuť by sa malo cez internet elektronickým hlasovaním.

Je nad slnko jasnejšie, že to nemá z vlastnej hlavy, indície siahajú k programovému dokumentu strany SaS.

Málokto tiež vie, že vlastníkom cikevného majetku bol v čase Rakúsko-Uhorska panovník. Po vzniku Československa prešiel tento majetok na štát, nie na cirkev. Ani počas prvej republiky nebol majetok užívaný cirkvou v jej vlastníctve. Kde sa vzali  obrovské pozemky tzv cirkevnej pôdy a majetku ! Až po vojne bol schválený zákon číslo 46/1948 Zb., ktorý povoľoval so súhlasom miestnych roľníckych komisií prenechať cirkvi pôdu na vydržiavanie duchovných, ale najviac do výmery 30 hektárov !  Koľko miliárd korún z predaja „vráteného“ majetku skončilo v pokladniach politických strán, ktoré zorganizovali tento tunel storočia ?

Výpočet niektorých káuz:

 • kauza diamantovej bane
 • kauza Siemens – Gabura, kauza Manna – Gabura
 • kauza financovania straníckych štruktúr prostredníctvom časopisu Fakty;  telefonát Miškovský – Vavrík jeseň 1998, tiež tam bol Siemens a veľká objednávka
 • kauza Patzelt – podplácanie novinárov (pred voľbami 1998)
 • kauza Ľudo Černák, odstúpenie – podozrenie z netransparentnosti a korupcie
 • kauza Palacka, tender na tretieho mobilného operátora (Telenor), plus nevydarená sanácia Slovenských aerolínií.Výsledok: teplé miestečko v Európskej banke pre obnovu a rozvoj.
 • kauza Badžgoň – eurofondy (únik odpočúvaní )
 • Kauza vláčiky – aktéri (alternatívny Gabo (Palacka), Kresánek, Bakšay, Macejko) za transakciu, provízia, každá zo strán bola ochotná platiť.

Niektoré politické prešľapy:

 • Ivan Mikloš, predaj SPP, nezabezpečenie hedžingu – kurzová strata 9 mld .Sk Zle postavený rozpočet v roku 1999, výpadok bol v strede roka riešený zvýšením spotrebných daní predovšetkým na benzín, ale aj na mnohé iné komodity.
 • Kauza falošní darcovia., resp. legalizácia nepriznaných „sponzorských“ korupčných príjmov.Kauza sídlo na Medenej, zámena, prevzatie dlhu za SDKÚ firmou, ktorá potom za symbolickú cenu získala Vojenské opravovne v BB. Resp. svokra pokladníka SDKÚ Kuceja, čoby sponzorka SDKÚ ).
 • Financovanie volebných kampaní od roku 1998, 2002, 2006, a predovšetkým takmer rok trvajúca prezidentská kampaň (Eduarda Kukana).Sumy za tieto kampane mnohonásobne prekračovali oficiálne príjmy strany.
 • Kauza Kaník a eurofondy, pre jeho brata.
 • Zsolt Simon a Radošovský – dotácie pre vlastné firmy. Radošovský padol, Simon to uhral.
 • Podplácanie nezávislých poslancov – Džupa, Kolesár (poslanci na leasing), predovšetkým však(exANO) Iveta Henzéliová, Jozef Elsner v čase zablokovania parlamentu po vyhodení Ruskovej časti ANO z koalície ( „boli za mnou naši“, porovnanie ponúk).
 • V tomto prípade to absolútne zdegenerovalo z politickej kultúry na kultúru megakorupcie.
 • No a nakoniec kauza všetkých káuz – financovanie strany SDKÚ prostredníctvom schránkových firiem v Londýne a daňových rajov v Karibiku (Kajmanské ostrovy a pod.) .
 • ….. a iné

Bezprecedentný zásah príslušného súdu do slobody slova v SR, rodinná účasť ministra vnútra na proteste vrátane deklarovaného nezasahovania, a následnému nasadeniu vodného dela v mrazoch na „demonštrantov“,  sú otrasnými svedectvami politiky tejto vlády. Zaujímavé je v tejto súvislosti spomenúť vyjadrenie starostu slovenskej obce Libora Holého, o ktoré ho požiadal reportér servera Zoznam.sk na demonštrácii v Bratislave: „Klaniam sa pred vami Slováci, vy ste bolí vždy statoční.“

Aj keď máme na Slovensku toľko nezávislých iniciatív a mimovládnych organizácií, že by sa len z ich ušľachtilých názvov dal zostaviť regiment, nemá kto „pomôcť“ vypracovať zoznamy (vinných) firiem, zodpovedných pracovníkov vládnych úradov, káuz, keď už vláda na to nestačí.

 

Ako národ sme v SNP zvíťazili.

30.08.2013

Na jar roku 1944 silnelo na Slovensku (ilegálne) hnutie odporu proti režimu a vojne a situácia vyvrcholila v auguste príchodom nacistickej armády, ktorú na územie Slovenska povolal prezident Jozef viac »

Apokalyptická beštia strihá meter na Pražskom hrade

12.01.2013

Spolu s uhľobarónom Bakalom Schwarzenberg - ako členovia dozornej rady štátnej Karlovarskej Becherovky a.s. si pripravili privatizáciu tohto "Českého stříbra" . Založili firmu SALB, a.s. a kúpili viac »

Trafená hus zagágala

16.12.2012

Prezídium Asociácie riaditeľov štátnych gymnázií SR v otvorenom liste vláde konštatuje o učiteľoch: "Oni nemajú povinnosť vnímať problémy štátneho dlhu." Ryba smrdí od hlavy, hlavou viac »

Japonsko, hokkaido, sapporo, výbuch, reštaurácia

Viac ako 40 ľudí utrpelo zranenia pri výbuchu reštaurácie v Japonsku

16.12.2018 16:39

Polícia uviedla, že zatiaľ nemá k prípadu ďalšie podrobnosti.

Jemen, Hudajda, boje, vojna, vojaci, povstalci, bojovníci

V prístave Hudajda zaznamenali aj napriek prímeriu prudké boje

16.12.2018 16:00

Vyslanec OSN Griffiths naliehavo vyzval súperiace strany v Jemene, aby rešpektovali dohodu o prímerí.

Mochovce, elektráreň

Tretí blok Mochoviec podstúpi dôležitú skúšku

16.12.2018 13:45

Slovenské elektrárne pokračovali s dostavbou tretieho a štvrtého bloku Atómovej elektrárne Mochovce aj počas jesenných dní.

Kažimír

Kažimír: Vyrovnaný rozpočet si môžeme dovoliť aj s istými rezervami

16.12.2018 13:21

Víťazmi rozpočtu na rok 2019 sú podľa ministra financií rezort obrany a zdravotníctva.

zzbr

Tentoraz je to inak.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 122194x
Priemerná čítanosť článkov: 6110x

Autor blogu

Kategórie