Založ si blog

Zdrvená mama a Dobodaná Martinka

Zdrvená mama Michala: Syna sme nevychovali tak, aby zabíjal
Dobodaná Martinka († 16): Ľúbila devianta a psychopata
Afterpárty SuperStar: Najprv nuda, potom alkohol a divoké tance
Taxikárom hrozí pokuta až 220 eur: Na taxametroch chýbala plomba!
Kanonier futbalového Slovana Filip Šebo (27) priblížil belasý tím po zápase s Trnavou k titulu majstra.
Bartošová sa obáva, či Pomeje zvládne splácať dlhy
Strhujúce zábery: Mužovi nad hlavou preletelo tornádo!
Nástupca bin Ládina (†54): Al-Kájdu povedie „Meč spravodlivosti“
Sen ťažko chorej Moniky pred operáciou: Svadba v kostole a krst dcérky!
Voľba generálneho prokurátora: Ako im prikázali označiť lístky?
Spoveď majora Zemana: Manželke som nebol vždy verný
Tlsté zadky poroty udusili Ševčíka, Šeps by mal vyhrať Hviezdnu rotu!
Tajomstvo večnej lásky? Takto váš vzťah neochladne!
Zachraňujeme ďalšiu krajinu. Zadlženému Portugalsku pomôžeme zárukami vo výške ne uveriteľných 333 miliónov €, čo by bolo 10 miliárd korún!
Černošskému páru sa narodil beloch: Je vôbec môj? Pýtal sa otec
Ďalšie hody v Bratislave: V Medickej záhrade bude Gurmán Fest

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Toto je prosím výpis titulkov z článkov uverejnených 18.5.2011 na internete pod hlavičkou cas.sk. Mediálna spoločnosť odkúpila prosperujúci portál. Postupne sa obsah článkov dostáva na úroveň, ktorú by už nemal akceptovať žiadny normálny človek a nie to ešte mládež, ktorá si utvára hodnotový systém. Podotýkam, že normálne noviny na Slovensku už dávnejšie zanikli.
Vyzerá to tak, že žijeme v dobe, kedy jediným problémom je móda, sex, krv a peniaze. Nič medzi tým. Neexistujú u nás autori, ktorí sú schopní písať poučné a inak hodnotné články a komentáre, ktoré by predstavovali bežnú úroveň Slováka. Tá je určovaná nákladom periodika, a lepšie noviny ako Sme, alebo Pravda nemajú šancu. Môžeme len závidieť zahraničnému čitateľovi množstvo, hodnotu a kvalitu publicistiky, a učiť sa cudzie jazyky. Zaujímavé je, že sa novinári dokážu biť za každú čiarku v zákone o tlači, za tzv. nedemokratické podmienky, ale to čo ponúkajú nezodpovedá vedomiu, že sú významným činiteľom v súčasnej spoločnosti.  Majú veľmi negatívny vplyv na mládež a celkové spoločenské vedomie, a to nijako  nevylepšia komentáre „špičkových“ športových podujatí a výkonov, ani moderácie amerických show, popretkávané sms hlasovaniami, ktoré na jednej strane vzbudzujú dojem objektívnosti, ale aj ziskuchtivosti autorov a ich mecenášov. Chýbajú napr.: vnútropolitické komentáre, od ľudí znalých problému, a najmä pozadia, z ktorého s dejú mnohé dôležité zmeny. Ak nežijete v Bratislave často ani neviete zmysel zmien, komu vyhovujú a komu nevyhovujú. Slovenských podnikateľov a ich firmy spoznávame až vtedy, keď ich dolapí polícia. Facebook to nezachráni. Investigatívnych článkov, ktorých ešte aj za komunizmu bolo podstatne viac, nájdete ako šafránu. Moderátorské hviezdy sa radi pýšia tým, že dokážu z čítačky predniesť text bez zádrhelu, ale hlavne každý ďeň v inom „outfite“. Nad obsahom si určite hlavu nelámu. Bohužiaľ sa to ale týka aj redaktorov a šéfredaktorov, ktorí im spravodajstvo pripravujú a upravujú. To už sa nikomu dnes nezdá nedemokratické.

Ako národ sme v SNP zvíťazili.

30.08.2013

Na jar roku 1944 silnelo na Slovensku (ilegálne) hnutie odporu proti režimu a vojne a situácia vyvrcholila v auguste príchodom nacistickej armády, ktorú na územie Slovenska povolal prezident Jozef viac »

Apokalyptická beštia strihá meter na Pražskom hrade

12.01.2013

Spolu s uhľobarónom Bakalom Schwarzenberg - ako členovia dozornej rady štátnej Karlovarskej Becherovky a.s. si pripravili privatizáciu tohto "Českého stříbra" . Založili firmu SALB, a.s. a kúpili viac »

Trafená hus zagágala

16.12.2012

Prezídium Asociácie riaditeľov štátnych gymnázií SR v otvorenom liste vláde konštatuje o učiteľoch: "Oni nemajú povinnosť vnímať problémy štátneho dlhu." Ryba smrdí od hlavy, hlavou viac »

kokaín

Pestovanie koky v Kolumbii dosiahlo rekordnú úroveň, varuje OSN

20.09.2018 08:40

Veľkosť územia, na ktorom sa v Kolumbii pestuje koka - rastlina, z ktorej sa vyrába kokaín, dosiahla v minulom roku rekordnú úroveň, 171 000 hektárov.

Mun Če-in, Kim Čong-un

Obaja kórejskí lídri vystúpili na posvätnú horu Pektu

20.09.2018 08:29

Juhokórejský prezident Mun Če-in a severokórejský vodca Kim Čong-un podnikli na záver summitu oboch Kóreí neobvyklý výstup na horu Pektu.

kňaz, farár, modlitba, kňazi, cirkev, kostol

Francúzsky kňaz obvinený z obťažovania spáchal v kostole samovraždu

20.09.2018 07:03

Kňaz vo francúzskom meste Rennes spáchal samovraždu vo svojom kostole po tom, ako ho obvinili zo sexuálneho obťažovania mladej ženy.

Sýria Rusko lietadlo trosky telá nájdenie

Kto je zodpovedný za zostrelenie lietadla v Sýrii? Moskva preštuduje izraelské dáta

20.09.2018 06:17

Ruský prezident Vladimir Putin prijal ponuku Izraela o poskytnutí podrobných informácií o izraelskom leteckom útoku v Sýrii.

zzbr

Tentoraz je to inak.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 121260x
Priemerná čítanosť článkov: 6063x

Autor blogu

Kategórie